registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
Úvod O Vlajkonoších Chorály Video Eshop Vlajkonoši

Vlajkonoši – co bude dál?

Vlajkonoši pátek, 07.07.2017 15:55 - přejít do komentářů
Souhrn zápasů Vlajkonošů. Co dál s tímto projektem?
images/clanky/vlajkonosi-co-bude-dal-8042.jpg

Projekt Vlajkonoši má za sebou dva roky fungování. Dokázal spojit spoustu fanoušků z celé země, aby se sjednotili a vytvořili reprezentační jedenadvacítce dobrou atmosféru na jejich zápasech.

Jak to všechno začalo?

Po vyhodnocení mnoha aspektů se ukázalo, že nejlepší pro vytvoření atmosféry budou zápasy fotbalové reprezentace do 21 let. Zde nehrozí problémy se sektory pro aktivní fanoušky, na zápasy chodí malé množství lidí, a tak jsme si mohli sami říct a určit, kde budeme fandit.

Úvodní zápas s podporou Vlajkonošů se uskutečnil v Uherském Hradišti 13. října 2015. Nutno podotknout, že vůbec prvním zápasem, kde byli Vlajkonoši přítomni, byl zápas „áčkové“ repre proti Maďarsku o více jak dva roky dříve, nicméně už zde bylo jasné, že na takové úrovni bude velmi složité vytvořit jakoukoli smysluplnou akci.

V Uherském Hradišti se v sektoru za brankou schází na 40 lidí, kteří vymýšlí první chorály a pokřiky. Velkým pozitivem je, že o poločase do sektoru přichází i další lidi a nechají se strhnout k fandění. Dokonce se podaří absolvovat i nějaké jednoduché překřikovačky s hlavní tribunou.

I přes malý počet byla na všech lidech vidět chuť fandit a už zde bylo jasné, že fandit na repre do 21 let bude správný krok.

O měsíc později…

O měsíc později hrají Lvíčata další kvalifikační zápas. Místem konání se stává Jablonec. Možná že panují trošku obavy, jak to bude v Jablonci vypadat. Všechno mizí s prvním hvizdem. V sektoru se sejde asi 80 aktivních fanoušků, kteří celý zápas fandí a možná klíčový zápas proti Belgii naše Lvíčata vyhrávají. Následuje už i improvizovaná děkovačka, kde je i na samotných hráčích vidět, jak je podpora těší.

V březnu znovu do Hradiště

V březnu roku 2016 zavítá reprezentace do 21 let opět do Uherského Hradiště. A nastává první vrchol projektu Vlajkonoši. Na zápas je v kotli přítomno na 200 aktivních fanoušků, kteří ženou naše hráče za výhrou.

K vidění jsou i první hezká chorea a repertoár chorálů se výrazně rozrůstá. Atmosféra je vynikající a pochvalují si ji jak hráči, tak i reprezentační trenér Lavička.

Krok poslední – Znojmo

Vůbec poslední zápas kvalifikace se odehrál 7. října 2016 ve Znojmě. Naše Lvíčata mohla slavit přímý postup, ale musela věřit v zaváhání Belgičanů.

I do Znojma přijíždí více jak 100 Vlajkonošů a mají nachystané také choreo. Pláštěnky v českých barvách krásně vyniknou. Support je celou dobu na velmi dobré úrovni. Po konci zápasu probíhá vítězná děkovačka, nakonec se dokonce ukáže, že byla postupová, neboť Belgie svůj zápas nezvládla.

EURO v Polsku

Vrchol dosavadního snažení Vlajkonošů přichází v Polsku. Město Tychy je v den prvního zápasu našich Lvíčat proti Němcům plné českých fanoušků a také Vlajkonošů. Probíhá akce všichni v bílém, jsou nachystána trika v počtu 100 kusů s motivem Vlajkonošů. Zájem o ně je však tak enormní, že do pár minut není co prodávat!

Před úvodním zápasem následuje pochod, kterého se účastní několik stovek fanoušků a nutno podotknout, že některým obyvatelům Tych asi zní naše chorály v uších ještě teď.

Samotný zápas našim Lvíčatům nevychází výsledkově, ovšem na tribuně je to téměř paráda. Stovky aktivně fandících fanoušků Česka hecují výborní spíkři a stadionem se nesou naše chorály, které mají velkou sílu. Nic na tom, že se prohrálo, fandí se opravdu skvěle a to i po zápase.

Na zápas je také připraveno choreo v podobě české trikolory a napíšu odkazujícího na operaci Anthropoid. Právě tohle se nelíbí UEFĚ, která chce nápis sundat, avšak to se jí díky nevoli Vlajkonošů nedaří, jenom jsme upozorněni, že odteď budeme důkladně monitorováni. Stadionem se pak několikrát ozve pokřik UEFA MAFIA, ke kterému se přidává i hrstka aktivních fanoušků z Německa.

Druhý zápas – výhra s Itálií

Druhý zápas odehrají naše Lvíčata ve středu v 18 hodin. Termín není ideální, na pochod není prostor. I tak se v sektorech I1 a I2, které jsme si zvolili jako kotel, schází několik stovek Vlajkonošů. Účast je určitě menší než v prvním zápase, ale i tak se support nádherně nese. Naši nakonec poráží Itálii a následuje děkovačka trvající několik minut.

Poslední zápas – fanatismus na maximum!

Poslední utkání EURA se odehraje v sobotu od 20-45. Opět je naplánován pochod, které se účastní ještě více lidí než před týdnem, podle odhadů jde pochodem asi 1000 fanoušků.

Na náměstí jsou ještě rozdána další trička Vlajkonoši, i dalších 150 kusů mizí během pár minut.

Odpaluje se velké množství pyra, fandí se skvěle. Celý zápas proti Dánsku se nese v duchu nejlepšího supportu, který kdy Lvíčata zažila! Skvělí spíkři, vynikající nálada v kotli, i když se prohrává, to všechno přispěje k tomu, že když se díváme kolem sebe, vidíme stovky lidí doslova v tranzu. Připraveno je opět také choreo v barvách naší země.

Nejsilnějším zážitkem pak patrně bude posledních 15 minut zápasu, kdy se rozezní chorál Lvíčata olé olé. Naši prohrávají, o to silněji se chorál nese stadionem a strhává i spousta dalších fanoušků na tribunách.

Fanatismus graduje a ještě dlouho po konci zápasu Vlajkonoši jedou tento chorál! Odměnou je jim neutichající a dlouhotrvající potlesk všech hráčů, realizačního týmu a i trenéra Lavičky.

Obrovské díky všem, kteří se projektu účastní, myslím ,že všichni si to užíváme na maximum a věříme, že naše práce bude nadále pokračovat.

Co nás však čeká dál? Podpora reprezentace do 21 let zůstane stále ještě prioritou pro Vlajkonoše, proto si už teď v kalendářích zaškrtněte datum úterý 5. září 2017. Právě v tento den se rozbíhá kvalifikace na ME 2019. Soupeřem našim Lvíčatům bude tým Běloruska, místo zápasu ještě není jasné.

Vlajkonoši – hrdě za svou zem!

Autor: Vlajkonoši

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Web Vlajkonosi.cz je propojen s registrací na portálu www.supporters.cz. Pokud zde máte registraci, tak se stačí pouze přihlásit zadáním uživatelského jména a hesla. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava chachar007 13.07.2017, čtvrtek, 12:47 + 3 - 0
  Možná by bylo nejlepší se pořádně hecnout na tenhle kvalifikační cyklus U21 2017-19, potrénovat pořádně chorály, snažit se trošku změnit myšlení ostatních normálů, pořádně se sjednotit mezi sebou a po konci tohohle cyklu který bude 2019 v Italii si vzít dovolený a pořádně se předvést i dál než je Polsko, pak by si to chtělo sednout a říct si ok pojdme řešit Áčko. Ale o tom musí rozhodnout lidi co do toho vložili nejvíce usílí a jsou v tomhle aktivní a kompetentní za to jim patří obrovský dík. Ale je fajn tu vidět snahu nějak změnit - Kdo neskáče není čech.
 • FC Baník Ostrava Harry79 13.07.2017, čtvrtek, 11:03 + 2 - 0
  S tou buzerací ze strany UEFA, FIFA, FAČR máte všichni na 1000% pravdu a mě to taky neskutečně sere, ale bohužel v Evropě je to při akcích typu MS, ME, kvalifikace úplně stejně, viz. vloni Euro ve Francii nebo na podzim v Hamburku při našem zápase s Němci, nicméně v době, kdy byl bezpečnostním manažerem FAČR Synecký, občas se dalo ledacos zařídit. Při zápase s Holandskem v Praze (září 2014) měl na něj kdosi z fandů číslo a několik hodin před zápasem se mohli pronést na stadion vlajky + mávačky, tak aby nenastal problém při vstupu se sekuritkou atd. Syneckého, pokud se nemýlím ovšem vyvalil z pozice BM Pelta nebo Berbr. Nevím, ale někdo z vedení Vlajkonošů by mohl aspoň osondovat situaci, za jakých podmínek,atd. by aktivní sektor na zápasech Áčka mohl být ??? Pokud by nás i po tomto FAČR poslala do piče...tak srát na ně...,ale jak se říká : "za zeptání se, člověk nic nedá"
 • FK Baník Most Pampeliška 13.07.2017, čtvrtek, 10:09 + 0 - 0
  Kyby: Pochopitelně jsem to myslel tak, že na U21 ta buzerace je menší než na A-tým a i přesto se děje tohle.. I proto mám já odmítavý postoj k fandění na zápasech A-týmu.
 • FC Baník Ostrava trevor20 13.07.2017, čtvrtek, 07:31 + 0 - 0
  FAČR resp. marketingová společnost STES byla vážně nadšena z fanouškovské atmosféry v Ostravě na zápase "Áčka", v tom má Kyby pravdu. Ten dotyčný, co to tam má na starost (marketing na repre) pak sondoval situaci, co a jak.. Ale není blbý, je to (možná už byl) aktivní fanoušek jednoho pražského klubu, takže ví, proč se ostatním aktivním fanouškům na repre "Áčko" nechce. Ale s tím on už moc neudělá, že jo...
 • 1.FC Slovácko riedlss 12.07.2017, středa, 23:01 + 0 - 0
  AntiÁčko mne rozesmálo. Tak se rozhodně necítím :)
 • 1.FC Slovácko riedlss 12.07.2017, středa, 22:57 + 0 - 0
  To že je mi A volné neznamená, že naší reprezentaci nic nepřeju! :) Trochu nedorozumění. Jsem fanoušek, jsem Čech a momentálně v euforii kolem dění jednadvacítek. Neptejte se proč, ale v hlavě mám nadcházející zápas 21, kdybych to stejné cítil o Áčku, mluvím o Áčku. Pokud bude prostor a někdo zavelí ,,poďme na A! tak tam budu. Jdu s davem, ale tohle momentální pocit.
 • FC Hradec Králové Koule73 12.07.2017, středa, 21:51 + 1 - 0
  Kyba a spol: Můj podpis pod Vaše slova ! Určitě by jsme se měli Vlajkonoši v budoucnu podporovat A tým...
 • FC Baník Ostrava Kyby 12.07.2017, středa, 20:13 + 3 - 0
  PAMPELIŠKA: Buď nechápu pointu, nebo ti uteklo, že ten report je z U21... CHACHAR007: Právě po Ázerbajdžánu v OV se FAČR zajímal o naši možnou podporu na zápase v Praze s Norskem... Naposledy: neříkám, ať všichni běžíte kupovat lístky na německo za litr, ale stavět se k tomu tak, že U21 je naše a "áčko" nás nezajímá?...hloupá filozofie!!!
 • Slezský FC Opava lamich2 12.07.2017, středa, 18:56 + 0 - 0
  Euro21 určitě z fanouškovského hlediska skvělá akce, sice jsem nemohl být přítomen osobně, a vle musela to být paráda. Nicméně jak vidím semifinále Eura 19 v Gruzii v totálně tiché atmosféře tak mě napadá otázka. Mělo by euro21 z pohledu vlajkonošů, kdyby se hrálo třeba ve Švédsku nebo Gdaňsku? Podařenému projektu nahrála luxusní blízkost destinace, ale euro 21 se nebude hrát vždy tak blízko. Snad to nebyla jenom jednorázová akce a snad projekt neupadne, a věřím, že nadšení zůstane, i když to nebude vůbec lehké udržet v takové kvalitě, jak se prezentovalo v Polsku.
 • FC Baník Ostrava chachar007 12.07.2017, středa, 15:48 + 2 - 0
  Určitě by vlajkonoši měli směřovat k Áčku, ale na to je podle mě času dost, možná se teď pár lidí chytne za nos při zářijovém zápasu s Německem, doufám, že se to nevyprodá a když jo, tak spíš němcema. A třeba si novináři všimnou a začnou vzpomínat jaká byla atmosféra na U21 a třeba se něco začne dít. Proč kurva prostě někdo z FAČRu nepřijde a nezkusí za jakých podmínek by se tam vlajkonoši přesunuli, vždyt přece dát tisíc lístků Vjakonošům za bránu není žádnej problém. Ale to by na FACRu musel nejspíše sedět někdo rozumnej a ne někdo kdo dostal funkci protože je synek ředitele.
 • FK Baník Most Pampeliška 12.07.2017, středa, 13:36 + 0 - 0
  Uz jenom podle reportáží Prostějova z Vlajkonošů bych se vysral na A-tým. Podle jejich reportáží první zápas protahují věci jenom díky protlačení, druhý zápas pak musejí s vlajkama utéct a třetí zápas jim dokonce jednoho fanouška sebrali. Vyňatek: "Po zápase jdeme zpět k autům, chybí nám ovšem jeden fanoušek. Hledáme ho všude možně, nakonec zavítáme na policejní stanici, kde je nám řečeno, že je ve vazbě za pašování pyra na stadion. Ano, jde o toho fanouška, kterého jsme vysvobodili, ale sekurity si ho o poločase někde v útrobách našla a předala policii. Na cele si posedí téměř 24 hodin, dvojice Prostějovanů pro něj v neděli pozdě večer jede a zjišťuje podrobnosti. Výsledkem je zákaz 2 roky na sportovní utkání v Polsku a pokutu zhruba 15 000 Kč. Údajně nejnižší možná sazba za tento, v Polsku, trestný čin." http://www.fop1913.cz/cesko-dansko/
 • bez klubu DavidOFF 12.07.2017, středa, 13:14 + 1 - 0
  Je mi jedno kde fandím, ale doprošovat se sektoru, vpuštění chorea a jiného diktátu od FAČRu a UEFA se mi nechce. Už tak v polsku na U21 mi těch buzerací přišlo víc než dost. A to jsme tam věci protáhli vlastně díky davu. Na dospělé repre to bude mnohem těžší a dostaneme obuškama co proto. A navíc dát za lístek takovou dardu, aby si mohl Pelta koupit pozlacené superdildo se mi fakt nechce.
 • FC Baník Ostrava Harry79 12.07.2017, středa, 11:59 + 1 - 0
  To Kyby : A ještě se nám na tom zápase podařilo znemožnit a vyštvat ty placené bubeníky :-):-):-)
 • AC Sparta Praha MP11 12.07.2017, středa, 11:58 + 0 - 0
  Proč Jablonec?
 • FC Baník Ostrava Banikovec7 12.07.2017, středa, 11:47 + 0 - 0
  Příští zápas U21 s Běloruskem se hraje v Jablonci.
 • FC Baník Ostrava Kyby 12.07.2017, středa, 11:40 + 1 - 0
  A při zápase s Ázerbajdžánem jsem rozhodně neměl pocit, že bychom byli nechtění ze strany organizátorů, spíše právě naopak...
 • FC Baník Ostrava Kyby 12.07.2017, středa, 11:24 + 1 - 0
  Já netvrdím, že máme hned letět na áčko. Ale mluvit o tom, jak nás to nezajímá atd. je kokotina. S překážkami ze strany UEFA atd. souhlasím,ale to bychom se například měli vysrat i na evropské poháry atd.
 • FC DAC 1904 Dunajská Streda M_L 12.07.2017, středa, 10:48 + 1 - 0
  Kyby, Harry a další: Naprosto si nedokážu představit přenést Vlajkonoše na Ačko. Ne snad, že by to neměl být cíl jednou. Když vezmu v úvahu jaké překážky klade svaz (spíše teda uefa, fifa a další mrdky) na "relativně volné 21". Na "A" je to pro mě nepředstavitelné. Argument s růstem od mládežnické reprezentace po "A" je sice pochopitelný, ale osobně čekám spíše vývoj k nižším kategoriím, kde zatím bude klid (asi tak jako v nižších soutěžích v Česku oproti 1.lize). A hlavně proč se snažit být někde, kde nejsme vítáni? Raději půjdu fandit na Házenou (nebo jiný sport) kde budeme chtění, než na repre "A".
 • FC Baník Ostrava Harry79 12.07.2017, středa, 10:12 + 1 - 0
  Nechci být nějak pateticky sentimentální, ale já měl v Tychách po 13 letech kurva dobrý pocit a byl hrdý na to, že jsem český fanoušek a patriot...a troufnu si říct, že to tak mělo hodně lidí...a chtěl bych to zažívat i na Áčku, kde je člověk ,co aktivně fandí momentálně za piču...
 • AC Sparta Praha MP11 12.07.2017, středa, 09:57 + 2 - 0
  Kyby, vidím to podobně. Buď fandím všem výběrům, nebo je mi fuk celá repre. A říkat, že Áčko je mi fuk a chodit na U21 mi přijde trochu jako póza. Sám na repre moc nechodím (nebyl jsem na ní ani zlomek toho co na Spartu), ale její zápasy sleduji a mám přehled o tom, kdy se co hraje. A kdyby se aktivita VLAJKONOŠŮ přenesla i na Áčko (což bych si přál), tak i mne by to pravděpodobně "přinutilo" repre víc navštěvovat.
 • FC Baník Ostrava Harry79 12.07.2017, středa, 09:55 + 3 - 0
  Mám podobný názor jako Kyby, od další kvalifikace (na ME 2020)by se to mohlo znova zkusit na Áčku, Vlajkonoši je super "projekt" a spousta lidí, co chodí na Áčko se toho aktivně zúčastňuje a fandí tomu. Myslím si, že by to šlo i na Áčku, vše je jen o domluvě a jak bylo vidět v Polsku, "když se chce, všechno jde" !!!
 • FC Baník Ostrava Kyby 12.07.2017, středa, 09:09 + 4 - 0
  Chápu většinu důvodů, proč nechodit fandit na "áčko", ikdyž mi to většinou připadá spíše jako výmluva či alibi. Ale jak může někdo napsat, že je mu "áčko" volné???!!! Nejsou lvíčata hlavně jakousi přípravou na "áčko"? Neměla by být vysoká úroveň "áčka" cílem snažení jak fotbalistů, tak fanoušků (což platí asi všude, kromě CZ)? PS: Chápejte, já Vlajkonošům fandím a líbí se mi to, ale tyto "anti-áčkovské" mě vždy s jistotou vytočí...
 • 1.FC Slovácko riedlss 12.07.2017, středa, 07:47 + 2 - 1
  Áčko je mi úplně volné. Lvíčata!!!
 • FC Baník Ostrava chachar007 10.07.2017, pondělí, 15:33 + 0 - 0
  Jsem zvědavej na kterej stadion ten první zapas kvaldy padne, to podle mě bude rozhodující.
 • SK Slavia Praha sešívka 09.07.2017, neděle, 16:05 + 1 - 2
  Srát na "A" :-)
 • LHK Jestřábi Prostějov S.pv 08.07.2017, sobota, 08:37 + 0 - 0
  Rozhodně jěště zůstat u U21, je brzo přecházet, když tolik lidí si jěště nenašlo cestu na Lvíčata
 • SK Sigma Olomouc Tomaas11 08.07.2017, sobota, 01:10 + 1 - 0
  A ano, také bych rád tohle (ve větších počtech) viděl rád na Áčku..
 • HC Sparta Praha Lipos 07.07.2017, pátek, 22:44 + 1 - 0
  Vypadá to super, pokud to takhle půjde dál, je to reálný i na "A" - třeba na další kvalifikační cyklus...
 • bez klubu leprikon 07.07.2017, pátek, 20:41 + 0 - 0
  Ten pokrok je až neuvěřitelný. Já si to moc užil, chyběl jsem jenom podruhé v Hradišti. Ale EURO ještě předčilo mé očekávání. Bylo to moc fajn a sám jsem zvědav, jak to bude celé pokračovat. Doufám, že chuť to ještě vylepšit je po tom skvěém EURU větší a větší.
 • AC Sparta Praha MP11 07.07.2017, pátek, 19:46 + 1 - 0
  Kdyby se to podařilo přenést i na zápasy Áčka, tak by to bylo super.
 • SK Sigma Olomouc Tomaas11 07.07.2017, pátek, 17:13 + 0 - 0
  Projektu moc fandím a moc rád se zúčastním dalších zápasů...jen doufám, že ti, co byli v Polsku nebudou opovrhovat kvalifikací :)
Příští zápas

14.11.2019 18:00

CZEVSSMR

Letní stadion, Chomutov

clbannerVidea

Vlajkonoši v UH proti Skotsku


další videa >
Groundhopping.cz
Tour de Hodolany 1912 slaví páté výročí 18.03.2021, čtvrtek, 03:00

Tour de Hodolany 1912 slaví páté výročí


Fanoušci Žižkova za plotem - na body to nestačilo 18.11.2020, středa, 07:17

Fanoušci Žižkova za plotem - na body to nestačilo


Hodolanští podporují své mužstvo za plotem 15.10.2020, čtvrtek, 08:57

Hodolanští podporují své mužstvo za plotem

více na www.groundhopping.cz>
Hooligans.info
VYPRODÁNO! Nudný šampionát zachraňují Maďaři včera, 16:36

VYPRODÁNO! Nudný šampionát zachraňují Maďaři


Pyroeden21: 500 ohňů, 35 kompaktů, 344 fanatiků... 15.06.2021, úterý, 20:16

Pyroeden21: 500 ohňů, 35 kompaktů, 344 fanatiků...


110 Let! V Plzni Rozzářený stadion a vůně dýmovnic 12.06.2021, sobota, 07:49

110 Let! V Plzni Rozzářený stadion a vůně dýmovnic

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
VYPRODÁNO! Nudný šampionát zachraňují Maďaři včera, 16:36

VYPRODÁNO! Nudný šampionát zachraňují Maďaři


Pyroeden21: 500 ohňů, 35 kompaktů, 344 fanatiků... 15.06.2021, úterý, 20:16

Pyroeden21: 500 ohňů, 35 kompaktů, 344 fanatiků...


110 Let! V Plzni Rozzářený stadion a vůně dýmovnic 12.06.2021, sobota, 07:49

110 Let! V Plzni Rozzářený stadion a vůně dýmovnic

více na www.fanaticky.cz>
Komentáře
17.11.2019, neděle, 14:12 - MP11
RavenFCB, protože město Chomut...
17.11.2019, neděle, 14:11 - MP11
chachar007, sorry, ale příjdeš...
17.11.2019, neděle, 10:46 - GarryR
Raven - možná Chomutov čekal t...
17.11.2019, neděle, 10:35 - RavenFCB
Trochu mimo tema - nikdy nepoc...
16.11.2019, sobota, 21:41 - Kyby
Na zápasy Česka je tuším už dá...
všechny komentáře >
clbanner
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace